Gyorsautók
Fanni
| 14-11-2024
· Autócsapat
A hagyományos üzemanyaggal működő járművekhez képest az elektromos járművek energiarendszerének felépítése jelentősen leegyszerűsödött.
Az elektromos járművek számára már nem nehéz elérni a korábbi csúcs szuperautók gyorsulási teljesítményét.
Ezért az elmúlt években számos elektromos jármű jelent meg. Szuper teljesítményű elektromos jármű, lenyűgöző gyorsulási képességekkel. A következőkben nézzük meg hét elektromos szuperautó erőteljes teljesítményét.
Baltasar Revolt
A spanyol Baltasar autómárka az év elején jelentette meg első tisztán elektromos sportautóját Revolt néven. Az autó letisztult versenyautós megjelenésű, radikális dizájnnal rendelkezik, és jelenleg közúti közlekedésre van engedélyezve. A Revolt könnyűszerkezetes, főként szénszálas anyagból készült, mindössze 770 kilogrammot nyom, és nem rendelkezik első szélvédővel. Lehet sisakkal vezetni?
Ami a teljesítményt illeti, a Revolt két független elektromos motorral van felszerelve. Ha rálép az elektromos pedálra, 500 lóerő maximális teljesítményével és 1000 Nm maximális nyomatékával képes berobbanni, amivel a jármű 2,5 másodperc alatt gyorsul fel 0-ról 100 km/órára, és hosszú akkumulátor-élettartammal rendelkezik. A megtehető kilométerek száma eléri a 600 kilométert.
Ez az elektromos szuperautó jelenleg 1000 eurós előleggel és 230 000 eurós adózás előtti árral elővételben megvásárolható. A modellek első szériáját 2022 második felében fogják átadni.
Lotus Evija
Két évvel ezelőtt a brit Lotus márka úgy döntött, hogy elektromos szuperautót dob piacra, hogy felvegye a versenyt a Rimac-kal. Ez a Lotus Evija. Az autó a vagány külső dizájn mellett erős elektromos hajtásrendszerrel és összkerékhajtással is rendelkezik. Az ára Közel 2 millió euró, limitált darabszámban, 130 példányban készül.
Megjelenésében a Lotus Evija nagyon agresszív esztétikai megjelenésű. A karcsú fényszórók és a hatalmas légbeömlők erős vizuális hatást keltenek; a farok kialakítása is túlzó, a hatalmas diffúzor sok helyet foglal el. A tetőn két hatalmas szellőzőnyílás található, amelyeket LED-es hátsó lámpák vesznek körül, ami igen erőteljes.
Ami a teljesítményt illeti, az autó elektromos összkerékhajtással van felszerelve, amely több mint 2000 lóerőt és 1700 Nm nyomatékot képes leadni. 0-ról 300 km/h-ra 9 másodperc alatt gyorsul fel, a végsebessége pedig eléri a 320 km/h-t. Emellett az autó a Williams által kifejlesztett akkumulátorral van felszerelve, amelynek kapacitása 70 kWh, hatótávolsága pedig 400 km.
Hispano-Suiza Carmen
A Hispano-Suiza egy francia és spanyol vegyesvállalat márkája. A céget 1904-ben alapították, és elsősorban luxusautókat és repülőgépmotorokat gyárt. Az EI Carmen az első modell az újjászületése után. Világszerte 19 darabra van limitálva, ebből 5 darab készül majd szövetből. A Logne kivitel ára 1,65 millió euró, míg a normál változat ára szintén 1,5 millió euró. Az első széria átadására 2022-ben kerül sor.
Ami a megjelenést illeti, a Carmen egy fordított trapéz alakú első hűtőrácsot kapott, amelynek közepébe betűkből és mintákból álló logó van beágyazva. A fényszórók mindkét oldalon félköríves formájúak, ami egyedi és aranyos megjelenésű. Luxus szuperautóként a Carmen számos luxusanyagot használ, például Alcantara bőrt és szénszálat.
Ami a teljesítményt illeti, a Carmen elektromos hajtásrendszert használ, amelynek maximális teljesítménye 1 019 lóerő. A Carmen Boulogne maximális teljesítménye 1114 lóerő. A nulláról 100 másodpercre történő gyorsulási idő 2,6 másodperc. A végsebesség 290 km/órában van korlátozva, az átlagos utazási hatótávolság pedig 400 km.
Tesla Roadster
Napjaink legerősebb elektromos autómárkájaként a Tesla természetesen nem maradhat le az elektromos szuperautók terén sem. Valójában a Tesla 2006-ban mutatta be első elektromos szupersportkocsiját, a Roadstert, de a mai Roadsternek nem sok köze van az eredeti modellhez, azon kívül, hogy mindkettő elektromos kabrió sportkocsi.
Az új Roadster esztétikailag modernebb, mint az első generáció, kifinomultabb dizájnnal és sportosabb vonalakkal. Valójában ez a stílus a Tesla SUV-jaival és szedánjaival is közös. Az egyetlen változás a futómű, a magasság és a részletek. Az autó belsejének kialakítása továbbra is a Tesla egyszerű stílusát folytatja. A középkonzolba egy nagyméretű központi vezérlőképernyő van beágyazva, és egy szögletes kormánykerékkel is felszerelték.
A teljesítményadatok tekintetében a Tesla Roadster összkerékhajtást biztosít. A maximális teljesítményt nem közölték, de a maximális nyomaték eléri a 10 000 Nm-t, a 0-100km/h gyorsulási idő 2,1 másodperc, a végsebesség eléri a 400km/h-t, és egy 200kWh-s akkumulátorcsomaggal van felszerelve, amely hosszú élettartammal rendelkezik. A hatótávolság eléri az 1000 km-t, a kikiáltási ár pedig 200 000 USD.
Rimac Nevera
A Rimac egy Horvátországból származó márka. Közös vállalatot hozott létre a Bugattival, és jól ismert a szuperautók világában. A most bemutatott modell a Rimac C_Two szériaváltozata, a Rimac Nevera. Minden egyes autó ára eléri a 2 millió eurót, és összesen 150 darabot gyártanak belőle.
A Rimac Nevera esztétikai kialakítása vadállatszerű, eltúlzott vonalakkal és formákkal. Ami a teljesítményt illeti, az autót 120 kWh kapacitású akkumulátorokkal és 500 kW-os DC gyorstöltési funkcióval szerelték fel. Bár az autó súlya 2150 kg, utazási hatótávolsága elérte az 550 km-t.
Ami a teljesítményt illeti, a Rimac Nevera 4 villanymotorral és összkerékhajtással van felszerelve, maximális teljesítménye 1 914 lóerő, maximális nyomatéka pedig 2360 Nm. A 0-100km/h gyorsulási idő 1,85 másodperc, a 0-300km/h gyorsulási idő pedig 9,3 másodperc. A maximális sebesség 412km/h.
NIO EP9
Az EP9 egy elektromos szuperautó, amelyet a Weilai indított útjára. A Zhejiang International Circuit pályán 1 perc 26 másodperc 18 másodperces idővel döntött rekordot, és olyan nehézsúlyú ellenfeleket is megelőzött, mint a Mercedes-Benz AMG GT Black Series. Emellett a NIO EP9 a németországi Nürburgring Nordschleifén is megdöntötte a leggyorsabb szériaautó körrekordját 6 perc 45 másodperc és 9 másodperces idejével.
A NIO EP9 megjelenését tekintve nagyon agresszív. A hosszú és keskeny LED-es fényszórók és az eltúlzott szellőzőnyílások együttesen kapcsolódnak, ami vadabbá teszi a megjelenését. A széles karosszéria a bunkerszerű pilótafülkével párosul, hátul pedig egy hatalmas hátsó szárnyat is kapott. Erős utalás a Forma-1-es versenyzésre.
A szuper teljesítmény megteremtése érdekében a NIO EP9-et összesen 4 villanymotorral szerelték össze, amelyek 1360 lóerő maximális teljesítményre, 2,7 másodperces 0-100km/h gyorsulási időre és 313km/h végsebességre képesek. Emellett az autó gyorsan cserélhető akkumulátorral van felszerelve, amelynek hatótávolsága akár 427 km is lehet.
Aspark Owl
Az utolsó szuperautó a finálé, igazán őrült teljesítménnyel. Ez a japán Aspark Owl, a világ leggyorsabb elektromos szuperautója. Az autót 2017-ben mutatták be, mindössze 50 darabot gyártottak belőle, egyenként 2,9 millió dollárért.
Az Aspark Owl külsejét tekintve rendkívül áramvonalas karosszériavonalakkal, karcsú és lapos formával, valamint nagyszámú légbeömlő nyílással rendelkezik, ami kiváló aerodinamikai teljesítményt biztosít. A jármű hátsó részén az Aspark Owl nagyméretű, felemelhető hátsó szárnyat kapott, amelyhez keskeny hátsó lámpák és egy középre szerelt kamera párosul, amely belső visszapillantóként is használható.
Ami a teljesítményt illeti, az Aspark Owl 4 villanymotorral van felszerelve, amelyek maximális teljesítménye 2012 lóerő, csúcsnyomatéka pedig 2000 Nm. A 0-100km/h gyorsulási idő mindössze 1,69 másodperc, ami meghaladja a Rimac Nevera által felállított rekordot; a 0-300km/h gyorsulási idő 10,6 másodperc, a végsebesség pedig 400 km/h. Az autó 64 kWh-s akkumulátorcsomaggal van felszerelve, és elméleti hatótávolsága 400 km.